Kimler Medyum Olabilir?

Medyum işini kendisine meslek edinmiş olan kişiler, aslında doğuştan gelen bir yeteneği fırsata çevirmiş kişilerdir. Yani sonradan kazanılmasından daha çok doğuştan gelen bir yetenekle ortaya çıkar. Hatta bu sebeple Türkiye’de bu işi meslek edinen kişilerin sayısı pek azdır.

Doğuştan bir yetenek olmasıyla birlikte, ruhlar alemiyle başarılı bir iletişim kurabilen kişilerdir. Yıllar içinde tecrübede konuya dahil olarak, insanlar kendisini daha rahat geliştirir.

Ülkemizde de bu işe merak salan birçok insan bulunuyor. Ancak bu işin belli başlı kuralları vardır. Bu yüzden herkes medyum olamaz ve medyum işini yapamaz. Dolayısıyla karşımıza çıkan her medyumluk işini yapan kişiye güvenilmemelidir.

Gerçek Medyumlar Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde çok sayıda sahte medyum bulunuyor. Maddi kazanç açısından gelirini karşılamasından dolayı, insanları rahatlıkla kandırabiliyor. Ancak medyumluk işi asla kolay bir iş değildir. Gerçek medyum işini yapabilen kişiler; diğer ruh alemleriyle iletişime geçebilen ve aldığı duyumlarla ihtiyacı olan kişiye derman olabilen kişilerdir. Onlar, hayatı olumlu yönde değiştirecek dua, muska veya farklı malzemeler kullanarak, kişiyi daha doğru bir yola yönlendirir.

Gerçek medyum olabilmek için şu özellikler taşınmalıdır;

 • İlk olarak medyum kişiler doğuştan bir his özelliğine sahip olmalıdır.
 • Tecrübe edinmeli ve kriz anında rahat müdahale edebilmelidir.
 • Birçok inançları kesin bilmeli ve buna göre yönlendirebilmelidir.
 • İslam’ı başta ele alarak, yaşam biçimi haline getirmelidir.
 • Osmanlıca ve Arapça gibi geniş bir yelpazeye hakim olmalıdır.
 • İnsan psikolojisi hakkında detaylı bilgiye sahip olmalıdır ve hangi noktada ne yapabileceğini bilmelidir.

Kriterlerin yeterli olması dahilinde bile bu mesleği yapamayan kişiler olabiliyor. Çok iyi bilinmelidir ki, bu tamamen bir yetenek işidir. Gerçek medyum kişiler bu sayede daha rahat anlaşılabilir.

Medyum Yorumları

Medyumların Hangi Uygulamalar Yapar?

Medyumların ilk vazifesi, duyumları doğrultusunda insanlara yardımcı olabilecek yollar üretmesidir.

Bununla birlikte yapacağı uygulamalar şu şekildedir;

 • Yapılan büyüleri bozmak,
 • Kısmetinin kapandığını düşünen kişilere geniş bir kısmet açma büyüleri hazırlamak,
 • Sevgi ve aşk kavramlarını tamamen karşılıklı bir hale getirmek,
 • Kişinin yaşam çizgisini ortaya çıkararak, hatalar konusunda uyarı yapmak,
 • Yakından veya gelecekte olabilecek kötü olayları haber vererek önüne geçmek,

Bu uygulamaların başarılı olması halinde medyuma başvuran kişiler dertlerine derman bularak, önüne çıkabilen durumlarda daha kolay karar verebilir.

Sahte Medyumluk

Maddi kazanç açısından güzel bir gelir getirmesinden dolayı birçok insan bu işe soyunuyor. Ancak bu işler kesinlikle evde veya herhangi basit yerlerde İnternet’ten yola çıkılarak, yapılabilecek bir iş değildir. Daha tehlikeli olmakla birlikte, geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu mesleği yapabilmek için büyük yetenek ve uzmanlık gereklidir.

Özellikle büyü konusunda kişi kendisini epeyce geliştirmelidir. Çünkü büyü sonucu hoş olmayan durumlarla karşılaşılmaması halinde, alacağı sorumluluklar oldukça büyüktür.

Similar Posts

Bir yanıt yazın