Medyum Ne İşe Yarar?

Hayatın herhangi bir anında mutlaka medyum kişiler veya bu tarz işlere ilgisi olan insanlar duyulmuştur. Medyumlar, gerçek olmayan ve gözle asla görülemeyen şeyler arasında sıkı bir iş birliği yapabilen kişilerdir. Bu kişiler, asla herhangi bir objeye, eşyaya veya elde tutulabilir bir şeye ihtiyaç duymazlar.

Trans bir yolla dilediği şey arasında iletişimi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir. Hatta dilerse kendisi istemeden bu yeteneklerini rahatlıkla kullanabilir. Medyumlar aslında tamamen ruhlar alemiyle konuşmak ve insanların gerçek dünyada gerçekleştiremedi şeyleri, gözle görülmeyen şeyler yardımıyla yerine getirmesine yardımcı olmasıdır.

Günümüzde falcılık adı altında halen medyumluk yapılıyor. Çünkü bu tarz şeylere inanan ve bu yolda ilerlemeyi kendisine amaç edinmiş birçok insan var. Ancak medyum olayı falcılara göre daha farklı işliyor. Şöyle ki; ruh bilimiyle ilgilenen bu kişiler, daha çok gelecekten bilgi alarak insanları neler yapması konusunda uyarıyor.

Ruhani işler ile ilgilenenler, işini tamamen maddi bir kazanç sağlamak ve eğlenmek adına yaptığı için ”abes irtibat” adını alıyor.

Medyumlar Neler Yapabilir?

Medyumluk Kaç Kısma Ayrılır?

Medyumlar, ifade ettikleri belirtiler doğrultusunda zihinsel ve fiziksel olarak 2 kısma ayrılır.

Bunlar;

  • Zihinsel olarak medyum işini yapanlar, tamamen ruh odaklı olarak trans bir iletişime geçer ve bu sayede bilgi alışverişini rahatlıkla gerçekleştirebilir.
  • Fiziksel olarak medyum işini yapanlar, daha çok telekinezi, levitasyon veya metaryalizasyon gibi daha gözle görülebilir fiziksel faaliyetleri içerir. Bu da bir başka medyumluk tarzına girer.

Medyumlar Ne İşe Yarar ve Ne Konuda Yardımcı Olur?

Medyumlar daha çok insanların çözemediği iç sıkıntılara derman olmaya çalışır. Böylece gerçek dünya da talebini gerçekleştirememesi üzerine insanlar medyumlara başvurur.

Medyumlar insanlara daha çok şu konularda yardımcı oluyor;

  • Muska, kısmet açma büyüsü veya dil bağlama büyüleri gibi daha sayılabilecek birçok konuda gizli ilimler sayesinde yardım olurlar.
  • İnsanların geleceği görme gibi imkanları olamamasından dolayı, ruhani varlıklar yardımıyla bilgi alışverişi yapabilirler.
  • Büyüleri daha çok dualar yardımıyla yaparak, asla kötülük karıştırmazlar.
  • İnsanların özellikle manevi sıkıntılarının geçmesinde büyük rol oynarlar.

Medyumların en büyük ortak özelliklerin birisi, yeteneklerini asla kötülük üzerine kullanmamalarıdır.

Medyumlar Nasıl Bilgi Verir?

Medyumların genel anlamda duyu organları bu konuda daha yatkındır. Duyu organları yardımıyla birçok sinyali daha kolay çekebilir veya yönlendirebilirler. Böylece yardım bekleyen kişiye daha rahat aktarabilirler. Ancak bilgi aktarım şekli birçok yolla olabiliyor.

Altıncı hislerini kullanan kişiler başta olmak üzere, kulağa gelen sinyaller ve tırnağa bakma şeklinde değişebiliyor.

Hisler yardımıyla bu işi yapabilmek için öncelikle karşıda ki kişinin sorunu dinlenir veya tamamen o kişiye yoğunlaşılır. Böylece sanki çevrelerinde biri varmış hissi ile duyduğu şeyleri uygular. Hissettiği ve duyduğu şeylere göre durumu yorumlar ve çözüme çare olacak yollar geliştirirler.

Similar Posts

Bir yanıt yazın